• Parksepa kooli arengufond on loodud

    Parksepa kooli arengufond on loodud

    Loe läbi fondi põhikiri ja toeta meie kooli fondi juba täna! Loe edasi
  • 1
Esmaspäev, 08 Detsember 2014 00:00

Parksepa Keskkooli õpilasfirmad Pärnus jõululaadal Esile tõstetud

Laupäeval, 06. detsembril 2014, toimus Pärnus õpilasfirmade laat “Pärnumaa Jõulud`2014”, millest võttis üle riigi osa 33 õpilasfirmat ja 21 minifirmat. Üritus algas juba reedesel päeval Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis, kus ettevõtluse pärastlõuna käigus anti õpilasfirmadele näpunäiteid, kuidas oma toodet müüa. Päev lõppes tutvumisõhtuga Pärnu Muuseumis teemal “Mida konkurendid teevad?”.

Meie koolist võtsid laadast osa mõlemad õpilasfirmad MEKy ja Neli Venda. ÕF MEKy kauples iseõmmeldud riidest kottidega ja rosettidega. ÕF Neli Venda oli valmistanud igas suuruses ja värvivalikus jõuluküünlaid ning ehteid kuusele.

Õpilasfirma MEKy moodustasid 11b klassi neiud Elina Truija, Karoliina Sreiberg ja Mona Vahtra, õpilasfirmasse Neli Venda kuuluvad 11a klassi poisid Maarjo Põder, Tauri Eelmets, Gail Kikkas ja Richard Jõgi.

Õpilaste arvates läks neil laadal hästi, sest saadi esimene müügikogemus, mille tulemusena tekkisid mõtted toote edasi arendamiseks. Mõlemad õpilasfirmad tahavad osaleda ka 13. detsembril Tartu Kaubamajas toimuval jõululaadal.

Meie koolis on õpilasfirmad tegutsenud alates 2004. aastast. Kui majandus- ja ettevõtlusõpetuse raames huvilisi tekib ja ideed tulevad, sünnivad ka firmad.

Helje Jaarma

 

Viimati muudetud Esmaspäev, 08 Detsember 2014 12:59