• Parksepa kooli arengufond on loodud

    Parksepa kooli arengufond on loodud

    Loe läbi fondi põhikiri ja toeta meie kooli fondi juba täna! Loe edasi
  • 1
Teisipäev, 16 Detsember 2014 00:00

Näitus” Kodanikuõpetus läbi aegade” Esile tõstetud

Iga aasta 26. novembril tähistatakse Eesti Vabariigis kodanikupäeva. Meie koolis on traditsiooniks saanud kodanikunädala korraldamine. Selle raames külastavad kooli mitmed tuntud inimesed, õpilased osalevad kodanikupäeva E- viktoriinis jne.

Sel aastal otsustasime korraldada näituse „Kodaniku õpetus läbiaegade”. Näitusel olid välja pandud õpikud, raamatud, ajalehed, vinüülplaadid, fotokomplektid erinevatest Eesti ajalooperioodidest (19.sajandi lõpust kuni tänapäevani).

Õpilastele tutvustati vastava ajastu olemust, kodaniku kasvatamise ideoloogiat ja selle teostamise vorme ning vahendeid. Õpilased jagunesid rühmadesse, istuti erinevat ajastut tutvustavate trükiste lauas. Iga õpilane pidi sellelt laualt välja valima ühe trükise, millest tegi miniettekande. Selles suulises esitluses pidi olema:

  1. trükiste nimetus
  2. millisesse Eesti ajalooperioodi see trükis kuulub
  3. mida sellest tahaksin teistele tutvustada, mis oli seal sinu jaoks huvitavat

Vidoegalerii tutvustas Eesti ajalugu mõjutanud olulisi isikuid (Nikolai II; V.U. Lenin; J. V. Stalin; K. Päts; L. I. Brežnev; M. Gorbatšov; R. Reagan ; B. Obama).

Klassi Smart-tahvlil sai kasutada Histrodamuse kodulehel asuvat Eesti ajaloo ajatelge. Õppetund 45 minutit kulges sisukalt ja huvitavalt.

Korraldajad-õpetajad
Malle Puolakainen
Andres Breidaks

Suur tänu kooli infojuhile Antti Leppikule.

Ajaloo-ja ühiskonnaõpetaja
Malle Puolakainen

Viimati muudetud Teisipäev, 16 Detsember 2014 12:59