• Parksepa kooli arengufond on loodud

    Parksepa kooli arengufond on loodud

    Loe läbi fondi põhikiri ja toeta meie kooli fondi juba täna! Loe edasi
  • 1
Teisipäev, 06 Juuni 2017 09:13

Õpilaskonverents 7.-8.klassi õpilastele Esile tõstetud

Parksepa Keskkoolis 30.mail 2017

Esimest korda meie kooli ajaloos toimus õpilaskonverents põhikooli õpilastele. Eesmärgiks oli, et 8. klassi õpilased tutvustaksid oma loovtöid eelkõige 7. klassi õpilastele, kellel seisab ees samasuguse õppeülesande täitmine 2017/2018 õa.

Et meie riigi 100. sünnipäevaürituste sari on juba alanud, siis algas ka meie konverents videolugudega teemal „Mida Sina kingid Eestile 100. sünnipäeva puhul ? ” Mõtteid sel teemal jagasid Marju Kõivupuu, Urmas Sõõrumaa, Laura Põldvere, Hirvo Surva, Eva Talsi.

Seejärel said sõna 8. klassi õpilased, kelle loovtööd olid huvitavad, sisukad ja omapärased. Nii said 7. klassi õpilased teada :

  • miks peaks matkama 20 Eesti kõrgema mäe tippu (loovtöö autorid Sten Pähn ja Devon Pihu)
  • *kuidas toimis koolielu meie vanaemadel ja emadel võrreldes tänapäevaga (loovtöö autor Mailin Kikkas)
  • *kuidas korraldada takistussõidu võistlust, kui Sinu hobiks on ratsutamine (loovtöö autor Triin Zupsman)
  • *miks peaks Sinu nutitelefonis olema autogrammi mobiilirakendus (loovtöö autor Maryleen Karise)
  • *kas noored usuvad üleloomulikesse olenditesse (loovtöö autor Anette Liiv)

Meeldiv oli, et kaasõpilased oskasid esitatud töid kolmest küljest iseloomustada :

1. Kas antud teema valik oli huvitav ? 2.Millised osad antud töös olid kõige toredamad ? 3.Milliseid uusi teadmisi pakkus antud teema nii lugejale kui kuulajale ?

Suured tänud tööde retsensentidele: Kärol Pilberg , Elisabeth Trolla , Regina-Johanna Repp, Killu-Christin Kirsimägi, Marion Munski.

Konverentsi külalised olid 8. klassi õpilased Võru Kreutzwaldi Koolist ja Vara Põhikoolist. Saime teada, kuidas Kristofer Järvelaht valmistub esinemiseks kulturismi alal ja teda nõustavad juba praegu Eesti paremad spetsialistid nii toitumise kui kulturismi valdkonnas . Loovtöö teemaks oli „Toitumine ja jõutreening„
Teine külalisesineja Regina Karise andis teada, et tortide valmistamine vanades kokaraamatutes olevate retseptide järgi on tänapäeval täiesti võimalik. Nii oligi tema loovtöö pealkiri „Tordid läbi aja „.

Meie kooli kuulsad ja huvitavad õpilased on need, kelle edu oma harrastuse arendamisel on talle edu toonud juba vabariigi tasemel. Nii saime teada, et meie kooli 6. klassi õpilane Marco Kindsigo on koos partner Lisete Marjapuuga Eesti meistrid võistlustantsus 2017.a. Tahtsime temast ja tema hobist rohkem teada, seepärast tegi temaga intervjuu 8. klassi õpilane Anette Liiv. Laud oli täis Marco karikaid, medaleid ja hooaja parimaks tunnistamise meeneid. Marco andis nende kohta väga põhjalikke ja ausaid vastuseid. Igati tubli noormees, soovime talle jõudu ja jaksu oma meistritiitli kaitsmisel!
Konverentsil esitatud loovtööd olid ainult osa 21-st 8.klassi töödest. Valiku konverentsil esinemiseks tegi kaitsmiskomisjon. Olgu siinkohal nimetatud veel märksõnu, millest andis vormistada erinevaid uurimis-ja praktilisi töid:

* nõiaprotsessid *küüditamine *jalgpall *suitsiid *iguaan * suitsetamine * muinasjutt *küberkiusamine * poolvääriskivid *minecraft .

Suur tänu õpetajatele -juhendajatele, kelle sõna ja juhendite andmine õpilastööde koostamiseks oli väga tulemusrikas (Angela Kuldmets, Ene Kärg, Liia Luik, Anneli Tambets jt)

Tänusõnad kuuluvad ka konverentsi moderaatoritele, 8. klassi õpilastele Talis Timmile ja Kristjan Kesselmannile.

Jääme lootma, et praeguse 7. klassi õpilased koostavad oma loovtööd sama sisukalt ja huvitavalt kui tegid seda 8. klassi õpilased.


Malle Puolakainen
konverentsi korraldaja, koolimuuseumi juhataja

Viimati muudetud Teisipäev, 06 Juuni 2017 09:18